AKROJÓGA PRO ZAČÁTEČNÍKY

AKROJÓGA PRO ZAČÁTEČNÍKY

  • 27. září 2019

Naší sportovní novinkou je kurz akrojógy pro dospělé. Povede ho lektorka Zora Sládková, která se věnuje 6 let párové akrobacii. Při cvičení si zlepšíte balanc, zpevníte tělo a zjistíte, které svaly potřebujete posílit či protáhnout. Osvojíte si základní balanční pozice a cvičením v páru se naučíte spolupráci v pohybu. Ideálně přijďte ve dvou, ale není podmínkou.

Kdy: každé pondělí 17–19 hodin (zahájení 3. února 2020)
Kde: Obecní dům ve Vysočanech, Jandova 4
Cena: 250 Kč (1 lekce), 2250 Kč (permanentka na 10 lekcí) 
Co na sebe: pohodlné oblečení (tričko, tílko, tepláky), bez bot
Lektorka: Zora Sládková

Kapacita kurzu omezena (maximálně 8 účastníků). Rezervace míst: 777853883, kurzy@divadlogong.cz, elektronická přihláška na www.divadlogong.cz.

Lektorka nám o kurzu prozradila:
„Je to moderní spojení cvičení, které spojuje prvky jógy a akrobacie, a může se propojovat s párovou akrobacií. Z toho by se mohlo zdát, že je potřeba se na kurz hlásit v páru, ale není to nutné. V kurzu se může cvičit ve více lidech i individuálně a záleží na momentálních fyzických dispozicích a šikovnosti studentů i pochopitelně na jejich preferencích. To co odlišuje akrojógu od párové akrobacie je poloha toho ve dvojici, kterému se říká base (bejs). Je to ten silnější, který po většinu času drží flyera tedy letce. Pokud tedy base leží jde o akrojógu. Když má base flyera třeba na ramenou, tak už se jedná o párovou akrobacii. Sem ostatně spadá třeba i slavná zvedačka z filmu hříšný tanec. Jenže to už jsme trochu moc daleko. Můj kurz je primárně určen pro začátečníky. Zaměříme se na cvičení rovnováhy, na spolupráci, posilování a samozřejmě na bezpečnost. Ona ta akrobacie zní velmi lákavě, ale nejdůležitější je se při cvičení nezranit. A od toho je tu ten kterému se říká spotter, neboli jakýsi jistič, který dává pozor, aby nikdo při pádu nezranil. Každý účastník kurzu se pomaličku naučí nebát se padat a taky i jak spolehlivě chytat druhé. Rozhodně není třeba se čehokoli bát. Velká pozornost se bude věnovat předpřípravě, jejíž zábavnou součástí jsou třeba stojky.“