Aktuální kurzy a akce

KURZ TVŮRČÍHO PSANÍ

POKRAČOVÁNÍ KURZU. VHODNÉ PRO POKRAČUJÍCÍ STUDENTY I PRO NOVÉ UCHAZEČE.
Spisovatelem snadno a rychle? Ne. Na tuto otázku neexistuje jiná odpověď. Pokud máte plnou hlavu nápadů a skvělých příběhů, které by stálo za to sepsat, pak jste teprve v 10 % cesty. Většina z předních světových i českých autorů vám potvrdí, že zbylých 90 % při tvorbě knihy je tvrdá práce, neustálé přepisování a hledání vlastního stylu. Psaní textů a příběhů má své zákonitosti a pravidla, které je dobré pochopit, naučit se a vstřebat. A od toho je tu tento kurz pro začátečníky i pokročilé. Adepti se během hodin naučí vytvářet věrohodné postavy, budovat dějový oblouk, psát brilantní dialogy či překvapovat čtenáře dobře načasovanými dějovými zvraty. Ale nejen to. Na hodinách se dozvíte, jak překonávat tvůrčí blok, kde brát inspiraci či jak psát ve dvojici. Nemusíte však chtít hned psát román, stačí, když máte zájem zlepšit svůj psaný projev a dobře se při tom pobavit s podobně naladěnými lidmi. 
Kdy: každou středu 17.00–18.30 (od února 2020)
Kde: Obecní dům ve Vysočanech, Jandova 4, 4.patro (bezbariérový přístup zajištěn)
Cena: 3000 Kč (10 lekcí)
Lektor: Martin Burda

 

Kapacita kurzu omezena. Rezervace míst: 777 853 883, kurzy@divadlogong.cz, elektronická přihláška na www.divadlogong.cz

(ilustrační foto)


KURZ ORIENTÁLNÍHO BŘIŠNÍHO TANCE PRO SENIORKY

POKRAČOVÁNÍ KURZU. VHODNÉ I PRO NOVÉ UCHAZEČKY

Nemáte partnera k tanci? Nevadí, zatančete si samy a uvolněte tělo i mysl. Břišní tanec zlepšuje držení těla, koordinaci pohybů, uvolňuje pánev, protahuje záda a odstraňuje zábrany. Kurz vede zkušená lektorka, která absolvovala mnoho vzdělávacích programů se světovými hvězdami orientálního tance. Břišní tanec pomáhá i v boji s inkontinencí – posilujete spodní břicho. 

Kdy: každou středu 11.00-12.00
Kde: Obecní dům ve Vysočanech, Jandova 4
Cena za 12 lekcí: 1200 Kč
Lektor: Jana Voříšková

Kapacita kurzu omezena. Rezervace míst: 777 853 883, kurzy@divadlogong.cz, elektronická přihláška na www.divadlogong.cz

KURZY JÓGY

Cvičení podle systému Jóga v denním životě pod vedením zkušeného lektora. Možnost získání lekcí v elektronické podobě pro domácí procvičování.

Kdy: každé úterý 16.30–17.45 (otevřené cvičení pro začátečníky a mírně pokročilé) a 17.45–19.00 (dlohodobý kurz pro pokročilé)
Kde: Obecní dům ve Vysočanech, Jandova 4
Cena za lekci: 120 Kč, senioři 100 Kč (permanentka 10 lekcí dospělí 1100 Kč, senioři 900 Kč)
Lektor: Otto Kail

Kapacita kurzů omezena. Rezervace míst: 777 853 883, kurzy@divadlogong.cz, elektronická přihláška na www.divadlogong.cz.


DIVADLO GONG LÁKÁ NA HUDEBNÍ KURZY

Máme volná místa v hudebních kurzech, dělaných vám přímo na míru! Naučit se můžete na příčnou a zobcovou flétnu, klavír či klávesy. Pochopíte základy hry na vámi vybraný hudební nástroj, poznáte, co je jazzová improvizace, komorní hra či pop interpretace. Základní motto našich hudebních kurzů je individuální přístup a vytvoření studijního plánu přesně podle potřeb každého žáka. Datum a čas si domluvíte s lektorem. Kurzy jsou vhodné pro úplné začátečníky i pokročilé hráče, pro děti i dospělé v každém věku. 
Kdy: dohodou
Cena za lekci (45 min): děti 250 Kč, dospělí 340 Kč
Lektor: Jan Svatoš
V případě zájmu volejte nebo pište do kanceláře kurzů (777 853 883, kurzy@divadlogong.cz) nebo vyplňte online přihlášku www.divadlogong.cz/kurzy/celorocni-nabidka


KURZY KRESLENÍ

Kurzy kresby a malby a s nimi spojených technik výtvarného umění (frotáž, monotipy, akvarel atd.) jsou určeny pro různé věkové kategorie a jsou vhodné i jako příprava na střední školy a školy s výtvarným zaměřením.Téma bude přizpůsobeno přihlášeným účastníkům a jejich individuálním potřebám. Kurz povede lektorka a ilustrátorka Zora Sládková.

Kdy: každé úterý (zahájení 28. ledna 2020)
děti 1. stupeň 15.30–17.30 (10 lekcí 1500 Kč)
děti 2. stupeň 15.30–17.30 (10 lekcí 2000 Kč)
dospělí 18–20 (10 lekcí 2000 Kč)

(hodiny jsou zatím pouze orientační, budou upraveny podle počtu přihlášených studentů na konkrétní věkovou kategorii)
Kde: Obecní dům ve Vysočanech (výtvarný ateliér), Jandova 4, 4. patro
Lektorka: Zora Sládková


Kapacita kurzu omezena. Rezervace míst: 777 853 883, kurzy@divadlogong.cz, elektronická přihláška na www.divadlogong.cz.


AKROJÓGA PRO ZAČÁTEČNÍKY

Naší sportovní novinkou je kurz akrojógy pro dospělé. Povede ho lektorka Zora Sládková, která se věnuje 6 let párové akrobacii. Při cvičení si zlepšíte balanc, zpevníte tělo a zjistíte, které svaly potřebujete posílit či protáhnout. Osvojíte si základní balanční pozice a cvičením v páru se naučíte spolupráci v pohybu. Ideálně přijďte ve dvou, ale není podmínkou.

Kdy: každé pondělí 17–19 hodin (zahájení 3. února 2020)
Kde: Obecní dům ve Vysočanech, Jandova 4
Cena: 250 Kč (1 lekce), 2250 Kč (permanentka na 10 lekcí) 
Co na sebe: pohodlné oblečení (tričko, tílko, tepláky), bez bot
Lektorka: Zora Sládková

Kapacita kurzu omezena (maximálně 8 účastníků). Rezervace míst: 777853883, kurzy@divadlogong.cz, elektronická přihláška na www.divadlogong.cz.

Lektorka nám o kurzu prozradila:
„Je to moderní spojení cvičení, které spojuje prvky jógy a akrobacie, a může se propojovat s párovou akrobacií. Z toho by se mohlo zdát, že je potřeba se na kurz hlásit v páru, ale není to nutné. V kurzu se může cvičit ve více lidech i individuálně a záleží na momentálních fyzických dispozicích a šikovnosti studentů i pochopitelně na jejich preferencích. To co odlišuje akrojógu od párové akrobacie je poloha toho ve dvojici, kterému se říká base (bejs). Je to ten silnější, který po většinu času drží flyera tedy letce. Pokud tedy base leží jde o akrojógu. Když má base flyera třeba na ramenou, tak už se jedná o párovou akrobacii. Sem ostatně spadá třeba i slavná zvedačka z filmu hříšný tanec. Jenže to už jsme trochu moc daleko. Můj kurz je primárně určen pro začátečníky. Zaměříme se na cvičení rovnováhy, na spolupráci, posilování a samozřejmě na bezpečnost. Ona ta akrobacie zní velmi lákavě, ale nejdůležitější je se při cvičení nezranit. A od toho je tu ten kterému se říká spotter, neboli jakýsi jistič, který dává pozor, aby nikdo při pádu nezranil. Každý účastník kurzu se pomaličku naučí nebát se padat a taky i jak spolehlivě chytat druhé. Rozhodně není třeba se čehokoli bát. Velká pozornost se bude věnovat předpřípravě, jejíž zábavnou součástí jsou třeba stojky.“


CVIČENÍ PROTI BOLESTEM ZAD A KLOUBŮ

Pravidelné systematické cvičení podle systému Jóga v denním životě vhodné pro řešení chronických i akutních potíží. Individuální přístup podle potřeb přítomných zájemců.

Kdy: každé úterý 9.30-11.00 (od února 2020)
Kde: Obecní dům ve Vysočanech, Jandova 4
Cena za lekci: dospělí 120 Kč, senioři 100 Kč
Lektor: Otto Kail

Kapacita kurzu omezena. Rezervace míst: 777 853 883, kurzy@divadlogong.cz, elektronická přihláška na www.divadlogong.cz.

CVIČENÍ PRO SENIORY

Relaxační cvičení podle systému Jóga v denním životě, přizpůsobené aktuálním potřebám účastníků.

Kdy: každé úterý 11.1512.30 (od února 2020)
Kde: Obecní dům ve Vysočanech, Jandova 4
Cena za lekci: 90 Kč
Lektor: Otto Kail

Kapacita kurzu omezena. Rezervace míst: 777 853 883, kurzy@divadlogong.cz, elektronická přihláška na www.divadlogong.cz.


Kurz masírování (pro seniory)

Základy masírování pomocí metody vycházející z japonské techniky shiatsu. 

Lektorka nám prozradila: „Je důležité, abychom si uvědomovali význam doteků, a to, že i bez profesionálního terapeutického vzdělání můžeme využívat jejich blahodárnou, uvolňující a léčivou sílu. Masáží můžete pomoci svým blízkým i sobě. Metoda, kterou učím, vychází z shiatsu, japonské masážní techniky, provádí se na tvrdé podložce na zemi v lehkém oblečení, a je skvělá tím, že můžete masírovat v podstatě kdekoliv, potřebujete akorát své ruce, nic víc. Masáž je velmi příjemná, relaxační, pomáhá s chronickými zdravotními problémy, harmonizuje celé tělo skrze systém meridiánů a akupunkturních bodů (východní tradice TČM)."

Kdy: každý čtvrtek 9.30–11.00 (od února)
Kde: Obecní dům ve Vysočanech, Jandova 4
Cena: 250 Kč/1 lekce (karimatky k dispozici)
S sebou: pohodlné oblečení (tepláky, tričko, případně mikina), pití, deku

Kapacita kurzů omezena. Rezervace míst: 777 853 883, kurzy@divadlogong.cz, elektronická přihláška na www.divadlogong.cz.


Kurz Jsem tanec (pro seniory)

Taneční kurz vycházející z pohybové praxe „Tanec 5 rytmů“.

Lektorka nám o kurzu prozradila: "Žít zdravě a naplno znamená: pohybovat se svobodně a kreativně - tančit! Naučíte se lépe vnímat své tělo, získáte více důvěry a odvahu žít svou podstatu. Tento osobní rozvoj skrze pohybovou praxi „Tance 5rytmů“ a „ZeroOne“ znamená zdravý druh pohybu pro tělo i duši."

Kdy: každý čtvrtek 11.15–12.45
Kde: Obecní dům ve Vysočanech
Cena: 230 Kč/1 lekce
S sebou: pohodlné oblečení (tepláky, volná sukně, tričko, případně mikina), pití

Kapacita kurzů omezena. Rezervace míst: 777 853 883, kurzy@divadlogong.cz, elektronická přihláška na www.divadlogong.cz.


TEMATICKÉ JEDNORÁZOVÉ AKCE

Tyto akce a kurzy jsou pořádány nárazově, termíny a podrobné informace sledujte na webových stránkách divadlogong.cz a na facebooku (profil Divadlo Gong).

ADVENT V OBECNÍM DOMĚ
Třetí adventní neděli každoročně připravujeme odpoledne s vánočními tradicemi, jarmarkem, kulturním programem a možnostmi vyzkoušet si staré rukodělné techniky.
VYSOČANSKÝ BABINEC
Na podzim a na jaře se můžete zúčastnit bazaru oblečení a hraček a společně s námi najít nové využití pro věci, které již nepotřebujete.
POHÁDKY NA DVOREČKU
Každý rok v červnu, srpnu a září probíhá letní cyklus divadelních představení pro děti Pohádky Na Dvorečku.
PAPÍROVÉ DÍLNY PRO DĚTI
Doprovodný program Pohádek na Dvorečku. Dílničky rozvíjející dětskou fantazii, manuální zručnost a motorické dovednosti.
POHÁDKOVÉ SOBOTNÍ DÍLNY
Doprovodný program rodinných sobot. Dílničky tematicky spojené s následným pohádkovým představením.
KONCERTY
O Vánocích a na konci školního roku vás pravidelně zveme na vystoupení absolventů kurzů hudebního, tanečního i dramatického oddělení Divadla Gong.
ARANŽOVÁNÍ ŽIVÝCH KVĚTIN
Před každoročními významnými svátky si v našem ateliéru můžete vyzkoušet přípravu živých aranží na váš stůl.
MANDALY
Kreslení mandal se stalo oblíbenou terapeutickou pomůckou. Několikrát během roku se v našem výtvarném ateliéru můžete naučit, jak správně kombinovat barvy a zkusit si mandaly vytvořit.
SCRAPBOOKING
Pomocí papíru, nůžek a trochy fantazie si v našem ateliéru můžete několikrát za rok vyrobitalbum, přání, obal nebo rámeček a vyzkoušet si tak zábavnou techniku papírového tvoření.
VÝROBA ŠPERKŮ
Dílna „magického“ tvoření a pozitivní energie vycházející z krásy přírodních kamenů vás provede výrobou harmonických náramků z minerálů a semínek Rudraksha.
PŘEDNÁŠKA KINEZIOLOGIE
Na přednáškách se dozvíte, co je to kineziologie, jak se dají nalézt a odstranit psychické bloky, naučíte se vyrovnávat své energie, zvládat stres a mnohem více…
HOUBAŘSKÁ PŘEDNÁŠKA – letošní novinka
Přednáška o tom, jak si jednoduše rozšířit svůj houbařský repertoár.

ŠÁTEK S PŘÍBĚHEM
Charitativní bazar šátků a šál na podporu projektu Obědy pro děti, kterému můžete pomoci i vy. Stačí přinést šátek, který už nenosíte, nebo si u nás koupit jiný.

 

KDE NÁS NAJDETE

Kontakt

Obecní dům ve Vysočanech
Jandova 4, Praha 9
Spojení: metro B či tramvaj č. 14 a 16 - stanice Vysočanská, vlak - Nádraží Vysočany, Nádraží Libeň

Informace a zápis:
Telefon: 777 853 883
E-mail: kurzy@divadlogong.cz

Úřední hodiny:
pondělí–čtvrtek 1320 hodin

Změna podmínek vyhrazena.

PARTNEŘI A SPONZOŘI