Aktuální kurzy a akce

ONLINE KURZ FOTOGRAFIE PRO STARŠÍ ŽÁKY A MLADISTVÉ – NOVINKA

  • Květen 06, 2020

Divadlo Gong pořádá online kurz fotografie, vhodný pro starší žáky a mladistvé (cca 10–18 let).

Kdy? Každé pondělí od 16.00 hodin (celkem 6 bloků, každý bude trvat 80 minut - 40 minut výklad a 40 minut diskuze a dotazy) – začínáme 1. června
Kde? Doma u počítače (aplikace Zoom)
Cena: 1200 Kč (6 lekcí)

Kurz je zaměřený především na digitální fotografii. Naučíte se základní principy fotografie, co je promítání, dírková komora, světlocitlivá vrstva. Povíme si, jak stanovit správnou clonu, čas a citlivost pro různé situace. Vysvětlíme si, co lze vyčíst z histogramu a jak měřit expozici, co je hloubka a rovina ostrosti. Povíme si o perspektivě a kompozici, jaké používat objektivy a fotoaparáty a jak pracovat se světlem. Seznámíte se s programem Lightroom, vyvoláváním fotografií z formátu RAW v počítači a s úpravou fotografií do finální podoby. Jednoduše se naučíte vytvářet takové fotografie, jaké se vám zlíbí.
Máte -li zájem, přihlašujte se: 777 853 883, kurzy@divadlogong.cz, online přihláška na www.divadlogong.cz

Kapacita kurzu omezena, těšíme se na vás! 

Pozvánka na videu:
https://www.facebook.com/DivadloGong/videos/363228747969522/


KURZ ŠITÍ – PANENKA ZAHRADNICE

  • Květen 05, 2020

Umělecký workshop. Seznámení s technikou Tilda, výroba panenky zahradnice z bavlněné látky, její vyplnění dutým vláknem a dekorování.

Kdy: sobota 23. května 10–16 hodin
Kde: Obecní dům ve Vysočanech (výtvarný ateliér), Jandova 4, 4. patro
Cena: 600 Kč (materiál a pomůcky v ceně)
Lektorka: Pavla Svárovská

Kapacita kurzu omezena. Rezervace míst: 777 853 883, kurzy@divadlogong.cz, elektronická přihláška na www.divadlogong.cz. Záloha 300 Kč, nutno zaplatit v kanceláři kurzů nejpozději 7 dní před zahájením akce.


PŘEDNÁŠKA KINEZIOLOGIE I

  • Květen 01, 2020
Na přednášce se dozvíte, co je to kineziologie, kdy vznikla a jak se prostřednictvím jednoduchého svalového testu dají nalézt a odstranit psychické bloky. Pomocí tance svalů se naučíte aktivizovat 14 základních svalů souvisejících se 14 meridiány a příslušnými orgány. Díky tomu se vyrovnává vaše energie. Dále se seznámíte s doplňujícími cvičeními, jež pomáhají při stresu. Na závěr bude prostor na otázky a zajímavé příběhy z praxe.

Kdy: čtvrtek 28. května 18.00–20.00
Kde: Obecní dům ve Vysočanech, Jandova 4 (bezbariérový přístup zajištěn)
Cena: 240 Kč
S sebou: pohodlné oblečení, zápisník, tužku
Lektor:  Jana Heidenreichová Z větrné hůrky

Kapacita kurzu omezena. Rezervace míst: 777 853 883, kurzy@divadlogong.cz, elektronická přihláška na www.divadlogong.cz. Záloha 200 Kč, nutno zaplatit v kanceláři kurzů nejpozději 4 dny před akcí.

 


Nejsou to jen hřiby aneb rozšiřujeme si svůj houbařský repertoár

  • Duben 30, 2020

Ačkoli téměř stoprocentně platí, že co Čech, to houbař, spousta z nás si troufne z lesa přinést jen několik málo druhů hub, které dokonale zná. Na druhé straně je však i mnoho hazardérů, kteří své mykologické poznatky čerpají z pověr či zastaralých atlasů hub. Přitom stačí jen málo a jedlé houby můžete nacházet a bezpečně identifikovat v přírodě prakticky po celý rok. Na naší přednášce se dozvíte, jak svůj houbařský obzor zásadně rozšířit, a zbavíte se zbytečných obav z nebezpečných otrav. Zjistíte, kam a kdy se na jaké houby vypravit, a dostanete odpovědi na nejčastější otázky z českých mykologických poraden.  

Kdy: čtvrtek 11. června 17.00–18.30
Kde: Obecní dům ve Vysočanech, Jandova 4, 4. patro (bezbariérový přístup zajištěn)
Cena: 150 Kč

Kapacita omezena. Rezervace míst: 777 853 883, kurzy@divadlogong.cz, elektronická přihláška na www.divadlogong.cz. Zálohu 50 Kč nutno zaplatit v kanceláři kurzů (2. patro) do pondělí 8. června.


TEMATICKÉ JEDNORÁZOVÉ AKCE

  • Červen 30, 2017

Tyto akce a kurzy jsou pořádány nárazově, termíny a podrobné informace sledujte na webových stránkách divadlogong.cz a na facebooku (profil Divadlo Gong).

ADVENT V OBECNÍM DOMĚ
Třetí adventní neděli každoročně připravujeme odpoledne s vánočními tradicemi, jarmarkem, kulturním programem a možnostmi vyzkoušet si staré rukodělné techniky.
VYSOČANSKÝ BABINEC
Na podzim a na jaře se můžete zúčastnit bazaru oblečení a hraček a společně s námi najít nové využití pro věci, které již nepotřebujete.
POHÁDKY NA DVOREČKU
Každý rok v červnu, srpnu a září probíhá letní cyklus divadelních představení pro děti Pohádky Na Dvorečku.
PAPÍROVÉ DÍLNY PRO DĚTI
Doprovodný program Pohádek na Dvorečku. Dílničky rozvíjející dětskou fantazii, manuální zručnost a motorické dovednosti.
POHÁDKOVÉ SOBOTNÍ DÍLNY
Doprovodný program rodinných sobot. Dílničky tematicky spojené s následným pohádkovým představením.
KONCERTY
O Vánocích a na konci školního roku vás pravidelně zveme na vystoupení absolventů kurzů hudebního, tanečního i dramatického oddělení Divadla Gong.
ARANŽOVÁNÍ ŽIVÝCH KVĚTIN
Před každoročními významnými svátky si v našem ateliéru můžete vyzkoušet přípravu živých aranží na váš stůl.
MANDALY
Kreslení mandal se stalo oblíbenou terapeutickou pomůckou. Několikrát během roku se v našem výtvarném ateliéru můžete naučit, jak správně kombinovat barvy a zkusit si mandaly vytvořit.
SCRAPBOOKING
Pomocí papíru, nůžek a trochy fantazie si v našem ateliéru můžete několikrát za rok vyrobitalbum, přání, obal nebo rámeček a vyzkoušet si tak zábavnou techniku papírového tvoření.
VÝROBA ŠPERKŮ
Dílna „magického“ tvoření a pozitivní energie vycházející z krásy přírodních kamenů vás provede výrobou harmonických náramků z minerálů a semínek Rudraksha.
PŘEDNÁŠKA KINEZIOLOGIE
Na přednáškách se dozvíte, co je to kineziologie, jak se dají nalézt a odstranit psychické bloky, naučíte se vyrovnávat své energie, zvládat stres a mnohem více…
HOUBAŘSKÁ PŘEDNÁŠKA – letošní novinka
Přednáška o tom, jak si jednoduše rozšířit svůj houbařský repertoár.

ŠÁTEK S PŘÍBĚHEM
Charitativní bazar šátků a šál na podporu projektu Obědy pro děti, kterému můžete pomoci i vy. Stačí přinést šátek, který už nenosíte, nebo si u nás koupit jiný.

 

 

Ceny kurzů pro dospělé či seniory jsou uvedeny včetně DPH, na ceny kurzů pro děti se DPH nevztahuje. Ceny za pololetí jsou pouze orientační. Při zakoupení permanentky není v případě absence na některé z lekcí možné vrátit účastníkovi peníze ani hodinu nahradit. Permanentku je nutno vyčerpat do konce školního roku, kredit nelze převádět. Podrobné informace o náplni jednotlivých kurzů, přesné ceny a rozdělení do skupin najdete na našich webových stránkách.

ZMĚNA PODMÍNEK VYHRAZENA.

Rezervace míst: 777 853 883, kurzy@divadlogong.cz, elektronická přihláška na www.divadlogong.cz

Adresa: Obecní dům ve Vysočanech, Jandova 4, Praha 9
Úřední hodiny: pondělí–čtvrtek 13–20 hodin
Tel.: 777 853 883
E-mail: kurzy@divadlogong.cz
Web: www.divadlogong.cz
Facebook: facebook.com/DivadloGong

KDE NÁS NAJDETE

Kontakt

Obecní dům ve Vysočanech
Jandova 4, Praha 9
Spojení: metro B či tramvaj č. 14 a 16 - stanice Vysočanská, vlak - Nádraží Vysočany, Nádraží Libeň

Informace a zápis:
Telefon: 777 853 883
E-mail: kurzy@divadlogong.cz

Úřední hodiny:
pondělí–čtvrtek 1320 hodin

Změna podmínek vyhrazena.

PARTNEŘI A SPONZOŘI